FAQ

FAQ – czyli najczęściej zadawane przez Was pytania.

1. Jak długo zajmujesz się fotografią ?
Fotografią ślubną zajmuję się już od ponad 7 lat, mam za sobą kilkadziesiąt sfotografowanych uroczystości.

2. Fotografia to Twój zawód czy hobby, sposób na dorobienie sobie?
Prowadzę działalność gospodarczą i fotografia to mój pełnoetatowy zawód.

3. Na jakim sprzęcie fotografujesz?
Pracuję przy użyciu pełno klatkowych profesjonalnych aparatów fotograficznych. Obecnie używam systemu Canon. Poza profesjonalnymi pełnoklatkowymi body korzystam wyłącznie z bardzo jasnych obiektywów stałoogniskowych, które zapewniają niesamowicie piękny obraz. Posiadam również dedykowane lampy błyskowe, które zapewniają komfort pracy w każdych warunkach oświetleniowych, choć preferuję pracę przy świetle zastanym.
Praca na dwóch aparatach fotograficznych podczas zlecenia jest bardzo ważnym zabezpieczeniem kontynuacji reportażu, nawet w wypadku kiedy jeden z aparatów odmówi posłuszeństwa.

4. Na jaki czas przed ślubem trzeba zarezerwować termin, by móc skorzystać z Twoich usług?
Jak w przypadku wszystkich usługodawców z branży ślubnej terminy w ścisłym sezonie ślubnym od czerwca do września warto zarezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Ale nie ma zasady. Dlatego, jeśli interesuje Was dostępność jakiegokolwiek terminu zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością sprawdzę terminarz i prześlę ofertę ślubną do wglądu.

5. Jak wygląda kwestia płatności za usługę?
Gwarancją rezerwacji terminu jest zawsze podpisanie umowy oraz wpłacenie zadatku. Wysokość zadatku ustalana jest wspólnie, jednak nigdy nie jest niższa niż 400 zł. Całkowite rozliczenie następuje w chwili przekazania dzieła – czyli zdjęć i albumów.

6. Pracujesz tylko w miejscu zamieszkania, czy dojeżdżasz na zlecenia?
W swojej pracy przejechałam już tysiące kilometrów w Polsce, a ostatnio również poza jej granicami. Jeśli podoba Wam się styl mojej pracy i chcielibyście rozpocząć współpracę ze mną chętnie dojadę na Wasz piękny ślub, gdziekolwiek by nie był .  Warunki dojazdu zawsze ustalane są indywidualnie dla każdej pary, w celu zapoznania się ze szczegółami zapraszam do kontaktu.

7. Czy można zamówić plenerową sesję ślubną w innym dniu niż dzień ślubu oraz w innej lokalizacji ?
Oczywiście, że tak :) Osobiście zawsze rekomenduję wybór opcji sesji w innym dniu. To daje nam możliwości spokojnej pracy bez stresu i presji czasu. Na sesję możemy wybrać się w dowolnie wybrane przez Was miejsce w Polsce i poza granicami kraju.

8. Czy ingerujesz w wydarzenia na ślubie, ustawienia gości, reżyserowanie przygotowań? Jak wygląda sesja plenerowa?
W czasie reportażu ślubnego wyznaję jedną zasadę – naturalność :) Nie ingeruję, nie reżyseruję, nie ustawiam, nie proszę o double czyli ponowne wykonywanie jakichś czynności, bo nie złapałam czegoś w kadr. Staram się być niewidocznym świadkiem wydarzeń. Zawsze jednak gotowym do pomocy czy udzielenia rady. Sytuacja nieco zmienia się na plenerze. Tam zawsze pomagam w odpowiednim ustawieniu się, służę radą i dobrym żartem tak, byście mogli czuć się swobodnie. Przed plenerem zawsze wspólnie ustalamy jego plan. Jeśli macie swój pomysł to go realizujemy, jeśli nie to bez obaw. Najpierw ustalimy w jakich warunkach będziecie się czuć swobodnie a potem przedstawię Wam masę pomysłów na piękne zdjęcia.

9. Ile zdjęć dostaniemy, w jakiej formie, kto je wybierze ? Czy będą obrobione?
Wybierając opcję maxi po zakończonym reportażu otrzymacie 300 najlepszych, starannie wyselekcjonowanych zdjęć poddanych profesjonalnej obróbce graficznej. Zdjęcia, jakie otrzymacie wybieram sama, po latach doświadczeń wiem, że jest to najlepsze dla moich klientów. Postprocess, jakiemu poddaję zdjęcia to ustawienie odpowiedniej ekspozycji, kontrastu oraz autorska praca z kolorem, dzięki której końcowy efekt na zdjęciu sprawia, że jest ono w moim stylu. Podczas obróbki staram się również niwelować niemiłe niespodzianki na skórze, które wiadomo czasem muszą pojawić się akurat w dniu ślubu. Również przy postprocesie stawiam na naturalność. Gotowe zdjęcia otrzymacie w formie cyfrowej na płycie lub pendrive, w dwóch folderach. W jednym duże pliki, które możecie swobodnie wywoływać do dowolnego wymiaru, oraz w drugim folderze pliki zmniejszone do rozdzielczości internetowej, które łatwo przesyłać mailem.

10. Jak długo musimy czekać na zdjęcia po ślubie ?
 Na umowie widnieje termin 90 dni liczonych od dnia sesji plenerowej. I wiem, wydaje się to kosmicznie długim terminem, jednak zawsze zaznaczam, że jest to tylko umowny maksymalny czas, który daje mi zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych okoliczności. Na ogól terminy te są o wiele krótsze, zawsze tuż po ślubie staram się przesyłać zapowiedź, wiedząc jak bardzo ciekawi jesteście efektów. Resztę materiału przekazuję zazwyczaj do miesiąca – półtorej po ślubie.